TVP Polonia będzie emitowała „Wiadomości” po angielsku

– „Wiadomości” TVP nadawane w języku angielskim są pierwszym krokiem w projekcie komunikowania najważniejszych treści państwowych w świecie. Wierzę, że pozwoli to instytucjom polskim poza granicami kraju skutecznie prezentować stanowisko polskie w debacie międzynarodowej. Grupą docelowych odbiorców programu są te osoby, które na co dzień nie posługują się językiem polskim. Będą oni mieli teraz ułatwiony dostęp do informacji z kraju – komentuje Maciej Stanecki, członek zarządu Telewizji Polskiej.
Jednocześnie „Wiadomości” w oryginalnej wersji językowej nadal będą emitowane w TVP Polonia codziennie o godz. 20:00 i 0:15. Przypomnijmy, że od tygodnia codzienny anglojęzyczny program informacyjny „Today in Poland” jest pokazywany w Telewizji Republika.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” w TVP1 wynosiła 2,52 mln widzów, a w TVP Info – 506,8 tys. TVP Polonia nie jest objęta badaniem Nielsena.

Czytaj więcej na: wirtualnemedia.pl

O nas polishd

Sprawdź również

Polonia w obronie Pomnika Katyńskiego

Społeczność polsko-amerykańska zgromadzi się 13 maja przed Pomnikiem Katyńskim, aby zaprotestować przeciwko planom jego usunięcia …

Dodaj komentarz